KONST / Litografier / Färglitografi 10974019
*
nr 1097 4019
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Färglitografi, Pierre Olofsson (1921-1996), bladets mått: 29x33
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 mars 2017
kl 19:32:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/2 19:53:26
1
1.500 kr
18/3 11:31:15
2
1.600 kr
20/3 15:39:17
3
1.700 kr
20/3 17:55:48
4
1.800 kr
20/3 18:04:25
2
1.900 kr
20/3 18:33:44
4
2.000 kr
20/3 19:10:50
2
Vinnande bud
- Tema
20 mar
Grafik
På Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Åke Adamsson, Albin Amelin, Mårten Andersson, Gert Aspelin, Astri Bergman-Taube, Ola Billgren, Ernst Bi ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Pierre Olofsson
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Läs mer om Pierre Olofsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad pierre olofsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:35
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:28
-
6198 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:01
*
Pierre Olofsson
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Pierre Olofsson
nr 1097 4019
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Färglitografi, Pierre Olofsson (1921-1996), bladets mått: 29x33
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.000 kr |
Såld: | 2.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 mars 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/2 19:53:26 | 1 | 1.500 kr |
18/3 11:31:15 | 2 | 1.600 kr |
20/3 15:39:17 | 3 | 1.700 kr |
20/3 17:55:48 | 4 | 1.800 kr |
20/3 18:04:25 | 2 | 1.900 kr |
20/3 18:33:44 | 4 | 2.000 kr |
20/3 19:10:50 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
20 mar
Grafik
PÃ¥ Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Ã…ke Adamsson, Albin Amelin, MÃ¥rten Andersson, Gert Aspelin, Astri Bergman-Taube, Ola Billgren, Ernst Bi ...Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Pierre Olofsson
Pierre Olofsson, svensk mÃ¥lare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.Läs mer om Pierre Olofsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad pierre olofsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:35 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:19 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:28 -
6198 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:01